Bakterinė Covid-19 pacientų Pneumonija


Twiteryje, dabar vadinamajame X, buvo patalpinta informacija apie atliktą studiją. Gydytojai paskelbė kad vadinamoji citokinų audra buvo ne kas kita bet bakterinė pneumonija (plaučių uždegimas).

Kaip sakiau nuo 2020 m. pradžios, „Covid19“ užsikrėtusių žmonių mirties priežastis buvo bakterinė pneumonija,kuri lengvai gydoma antibiotikais. Tai atsitinka su visomis sunkiomis kvėpavimo takų infekcijomis:
“Antrinė bakterinė plaučių infekcija (pneumonija) buvo ypač dažna COVID-19 sergantiems pacientams, paveikianti beveik pusę pacientų, kuriems reikėjo pagalbos naudojant mechaninę ventiliaciją. Taikydami mašininį mokymąsi medicininių įrašų duomenims, Šiaurės vakarų universiteto Feinbergo medicinos mokyklos mokslininkai nustatė. kad antrinė bakterinė pneumonija, kuri neišnyksta, buvo pagrindinė COVID-19 sergančių pacientų mirties priežastis. Ji netgi gali viršyti mirtingumo nuo pačios virusinės infekcijos skaičių.
Mokslininkai taip pat rado įrodymų, kad COVID-19 nesukelia „citokinų audros“, kuri, kaip dažnai manoma, sukelia mirtį.

Tyrimas neseniai buvo paskelbtas žurnale „Journal of Clinical Investigation“.
„Mūsų tyrimas pabrėžia antrinės bakterinės pneumonijos prevencijos, jos paieškos ir agresyvaus gydymo svarbą kritiškai sergantiems pacientams, sergantiems sunkia pneumonija, įskaitant sergančius COVID-19“, – sakė vyresnysis autorius dr. Benjaminas Singeris, Šiaurės Vakarų universiteto Feinbergo medicinos docentas. Medicinos mokykla ir Šiaurės Vakarų medicinos plaučių ir kritinės priežiūros gydytojas.

Tyrėjai nustatė, kad beveik pusei pacientų, sergančių COVID-19, išsivysto antrinė su ventiliatoriumi susijusi bakterinė pneumonija.

„Tie, kurie buvo išgydyti nuo antrinės pneumonijos, greičiausiai išgyveno, o tie, kuriiems plaučių uždegimas neišnyko, dažniau mirė“, – sakė Singer. „Mūsų duomenys rodo, kad mirtingumas, susijęs su pačiu virusu, yra santykinai mažas, tačiau kiti dalykai, vykstantys intensyviosios terapijos skyriuje, pavyzdžiui, antrinė bakterinė pneumonija, tai atsveria.

Tyrimo išvados taip pat paneigia citokinų audros teoriją, sakė Singeris, taip pat Feinbergo plaučių medicinos profesorius Lawrence’as Hicksas.

„Sąvoka „citokinų audra“ reiškia didžiulį uždegimą, sukeliantį organų nepakankamumą plaučiuose, inkstuose, smegenyse ir kituose organuose“, – sakė Singer. „Jei tai būtų tiesa, jei dėl ilgo COVID-19 sergančių pacientų buvimo pagrinde būtų citokinų audra, tikėtume dažnai pereiti į būsenas, kurioms būdingas daugelio organų nepakankamumas. Mes matėme ne tai.

Leave a Comment