Nešiojamos Antenos

Kas tai per antenos kuriomis susidomėjo Celestė Solum?

Vertimas:

Naujai sukurta nešiojama antena gali padėti atkurti ryšį po to kai įvyksta kokia nors katastrofa.


Kritinių situacijų tyrėjai iš Stanfordo ir Amerikos Beiruto universiteto sukūrė lengvą nešiojamą anteną, galinčią susisiekti su palydovais ir antžeminiais įrenginiais. Tokiu būdu yra lengviau koordinuoti gelbėjimo ir pagalbos veiksmus vietovėse, kuriose įvyksta nelaimės. Tai taip pat gali būti kilnojama antžeminė įranga tarnaujanti tiesioginės energijos ginklams(Direct Energy Weapons). Šiems ginklams reikia bazinės stoties, tam kad būtų išvengta atmosferos trukdžių. Neseniai antena, aprašyta „Nature Communications“, yra mažo dydžio ir gali lengvai persijungti tarp dviejų konfigūracijų.
Tai būtų susisiekimas su palydovais arba antžeminiais įrenginiais nenaudojant papildomos energijos. „Šiose srityse moderniausi sprendimai yra sunkūs metaliniai prietaisai. Juos nėra lengva perkelti, reikia daug energijos, ir jie nėra ypač ekonomiški.
Šis projektas yra susijęs su Stanford SystemX Alliance, kuris žinomas dėl visur esančių jutimo, skaičiavimo ir ryšio su kartu veikiančiu intelektu.Sukurta antena yra pagaminta iš pluoštinių kompozitų (medžiagos, kuri dažnai naudojama palydovuose) ir primena vaiko pirštų gaudyklę, o kelios medžiagos juostelės kertasi spiralėmis. Kaip ir bet kuri spiralės pagrindu pagaminta antena, laidi medžiaga, einanti per anteną gali siųsti signalus.
Jos unikali struktūra gali reguliuoti tų signalų modelį ir galią naujoje antenoje, traukiant ją į ilgesnes arba trumpesnes formas. Antena yra tuščiaviduris žiedas, kuris yra šiek tiek daugiau nei 1 colio aukščio ir maždaug 5 colių (0.127 metro)skersmens – ne daug didesnis nei apyrankė – ir sveriantis 1,4 uncijos(39.68 gramai). Tokia forma jis gali pasiekti palydovus galingu signalu, siunčiamu tam tikra kryptimi.
„Dažnis, kuriuo norite veikti, nulems, kokio dydžio antena turi būti, bet mes galėjome parodyti, kad nesvarbu, kokiu dažniu dirbsite, galite pritaikyti šį dizaino principą, kad pasiektumėte tą patį našumą“. Pagamintas prototipas buvo išbandytas dėl dislokavimo ir konstrukcijos veikimo Stanforde.Buvo išbandyta antenos dislokavimo bei konstrukcijos veikimas, taip pat jo elektromagnetinės spinduliuotės charakteristikos naudojant antenų matavimo priemones.Tam, kad antena būtų naudojama lauke, ji turėtų būti suporuota su siųstuvu-imtuvu, kad būtų galima siųsti ir priimti signalus, su baze-įžeminimo plokšte, kuri atspindėtų radijo bangas, ir kita elektronika. Visas paketas sveria tik apie du poundus arba 0.907 kilogramo.


Klausimas: kaip jos atrodo.

Atsakymas: galvok kaip apie Rubiko kubą.

Klausimas: kokią paskirtį jos atlieka?

Atsakymas: tai tiesioginės energijos ginklų(DEW) bazinė stotelė tam kad sunaikint pasirinktą gyvybės formą.

Leave a Comment